Teksan Sanayi St. Kırşehir Sk. C Blok No: 3/10C Odunpazarı (Garanti Bankası Arka Sk. İlk Solda)phone_in_talk(0505) 112 26 26location_onKONUM

Yanal Kayma Kontrolü

Yanal Kayma Kontrolü

Eskişehir Ekspertiz Firmaları hizmetlerinden bir diğeri de yanal kayma testidir.


Almayı düşündüğünüz aracın fabrika çıkışı rot ayarına sadık olup bulunmadığı bu testle meydana çıkmaktadır. Test temel olarak aracın alakalı dingile ilişkin tekerleğinin yürüme hızının ve sapmasının olup olmadığını belirlemek için mikron platformunun üstünden geçirilme ile yapılır.

 
Rot ayarı ve aks kontrolleri de bu sırada yapılır. Ölçüm neticeleri raporlanarak alıcıya takdim edilir. Çıkan bütün bu neticeler rapor eder durumunda imzalı kaşeli bir şeklinde sizlere takdim edilir. Otomobilin ön lastiklerle arka lastiklerinin birbirine uyumunun ölçüldüğü testtir.
Otomobilin 1 km lik düz yol süresince seyir durumunda iken direksiyonu serbest bırakıldığında ne kadar sapma yaptığını ölçer.

Yanal Kayma Testi

1


Güvenli sürüşün en ehemmiyetli unsurlarından bir tanesi olan ön ve arka dingillerdeki rot ayarlarını başka bir deyişle toe açılarını muayene eden bir yanal kayma testi makinasıdır.
Test inşa etmek için otomobilin tekerleğini Eskişehir Oto Ekspertiz  aheste bir şeklinde platformun üstünden geçirmek yeterlidir. Test neticeninde ön ve arka dingillere ilişkin yanal kayma miktarları m/km cinsinden ekranda belirecektir.


Düz yol süresince, vasıta seyir durumunda iken direksiyon serbest bırakıldığında sapma sayısını simule ederek ölçer. Bu sayede aracın rot ve aks boşlukları muayene edilmiş gerçekleşir. Eskişehir Ekspertiz firmaları olarak vereceğimiz rapor neticenine göre sapma değerlerini öğrenebilirsiniz.En sıhhatli vasıta tetkiki ve kontrolü ile hızlıca vasıta ile ilgili en ayrıntılı istihparata sahip olabilirsiniz.


Eskişehir Ekspertiz firmaları bu konudaki eksikliğiniz tam manası ile gideriyor.
Uzman oto motor ve kaporta ustaları ile birlikte ilerlemiş teknolojik cihazlarla uygulanan tetkikler raporlanıyor ve bilginize sunuluyor.

2


Eskişehir Ekspertiz firmaları istasyonunda, vasıta motor testi ile motorunuz mercek altına alınıyor.
Motorun kuvveti tork değerleri grafiğe dökülerek tam bir çözümleme inşa ediliyor. Eskişehir Oto Ekspertiz  
Motor kayıpları meydana çıkarılarak meseleler teyit ediliyor.
Fren sisteminiz çözümleme ediliyor, yalpa muayenesi yapılarak meydana çıkan dengesizlikler teyit ediliyor.


Aracınızın süspansiyon testi birkaç saniye içerisinde yapılarak aracınızın güvenliği yol tutuş kuvveti bilgisayar takviyeli cihazlarla ölçülerek sıhhatli malumat edinmeniz sağlanıyor.
Kaportanızda mümkün parça değişimleri, boyalı parçalar bir bir meydana çıkarılıyor.
Aracın en ehemmiyetli aksamı olan motorun ne halde bulunduğu en ince detaylara kadar Avrupa Standartları baz alınarak ölçülüyor ve rapor ediliyor.


Motor yağında meydana gelen kaçaklar, şanzıman yağında meydana Eskişehir Oto Ekspertiz  gelen kaçaklar, balatalar ve diskler, egsoz tertibatı, Motor soğutma sistemi(radyatör), Klima sistemi, alt takımların vaziyeti, debriyaj, fren el freni sistemi, motor şanzıman elektronik beyin arızaları, lastik vaziyeti, rot denge ayarları en ince detaylara kadar rapor edilebilmektedir.
Eski usullerle motor ustalarının bayan gazetesi ve gözle gerçekleştirdikleri sathi kontrol devri sona erdi.

3

Yanal Kayma Kontrol


Aracınızda karanlıkta kalan aydınlanmamış her nokta Eskişehir Ekspertiz firmaları ile aydınlanıyor. Araç satın alırken ne aldığınızı bilmek sizin asli hakkınız. Uzmanı olmadığınız böylesi bir bölgede kötü sürprizlerle karşılaşmamak için derhal Eskişehir Ekspertiz firmaları merkezine gelerek satın alacağınız aracın birçok eksiğini rapor edebilir, aracın masraflarını meydana çıkarabilirsiniz. Eskişehir Oto Ekspertiz  


Çok makul fiyatlarla teknolojik cihazlar ile birlikte ve senesinin tecrübelerine sahip ustaların verileri dahilinde uygulanan testlerle aracınızda meydana gelen ya da oluşmaya yeni başlayarak arızaları hızlıca meydana çıkarabilirsiniz.

 

Diğer HİZMETLER